Cellulit wodny
Cellulit to prawdziwa zmora milionów kobiet na całym świecie. Przypadłość ta dopada już nie tylko osoby starsze i otyłe, ale również młode, szczupłe dziewczyny.
Cellulit wodny jest szczególnie uciążliwym wrogiem, bo gdy już się pojawi, strasznie trudno jest się go pozbyć, a proces wygładzania skóry potrafi ciągnąć się długimi miesiącami.
Znacznie lepiej jest więc po prostu zapobiegać cellulitowi, jednak o pomarańczowej skórce większość kobiet zaczyna myśleć dopiero wtedy, gdy już się ona pojawi. Jak zatem można sobie z nią poradzić?
Najczęściej rekomendowany na Cellulit: Serum Celleasy
Skąd się bierze cellulit wodny?
Główną przyczyną pojawienia się cellulitu jest nadmiar wody w organizmie. Komórki tkanki łącznej zatrzymują wodę, bo zaburzone zostało krążenie krwi i limfy, przez co ciało nie pozbywa się nadmiaru płynów, tylko gromadzi je pod skórą.
Co to jest cellulit wodny
Nadmiar wody jest o tyle groźny, że z jego powodu komórki nie otrzymują odpowiedniej ilości tlenu i substancji odżywczych.
Kończy się to tym, że w komórkach tłuszczowych odkłada się coraz więcej i więcej toksyn, które blokują wchłanianie cennych substancji.
- W konsekwencji komórki tłuszczowe zwiększają swoją objętość, a gdy przekroczą naturalny rozmiar, powiększone adipocyty przyjmują postać nieregularnych skupisk – to są właśnie te nieestetyczne grudki na skórze, które nazywamy pomarańczową skórką.
Gdy cellulit jest jeszcze słabo rozwinięty, grudki widać dopiero wtedy, gdy ściśnie się skórę, ale przy wysokim zanieczyszczeniu komórek toksynami cellulit jest widoczny na powierzchni skóry przez cały czas.
Cellulit wodny atakuje przede wszystkim uda i pośladki, może jednak pojawić się także na łydkach, brzuchu, ramionach. Cellulit często idzie w parze z nadwagą, niemniej szczupła sylwetka wcale nie musi automatycznie oznaczać gładkiej skóry, wolnej od brzydkich grudek tłuszczu.
Przeczytaj także o serum – Smooskin na rozstępy
Czynniki wywołujące cellulit wodny
- Cellulit wodny kojarzy się z nadwagą, ponieważ otyłość najczęściej jest konsekwencją niezdrowej diety, która zanieczyszcza organizm. Ale i szczupłe osoby mogą się niezdrowo odżywiać, a styl życia w przypadku cellulitu jest ważniejszy od prawidłowej wagi.
- Wystarczy, że ktoś pali papierosy, pije dużo kawy i często sięga po alkohol, by na ciele pojawiła się pomarańczowa skórka – cellulit wodny wywołają tu nie tyle kalorie, ile właśnie toksyczne, bardzo niezdrowe substancje.
- Cellulit wywołać mogą także zaburzenia gospodarki hormonalnej oraz problemy z układem krążenia, ponieważ wtedy wydalanie wody z organizmu także nie odbywa się w sposób prawidłowy.
- Również brak ruchu może się przyczynić do powstania cellulitu, ponieważ osoby prowadzące siedzący tryb życia zwykle miewają problemy z krążeniem krwi.
Jak zwalczyć cellulit wodny ?
1)Podstawą w kuracji antycellulitowej jest właściwie zbilansowana dieta. Zdrowe jedzenie poprawia bowiem metabolizm, organizm szybciej pozbywa się toksyn i nie dopuszcza do powstawania nowych złogów blokujących naczynia krwionośne.
Dieta na cellulit wodny
Największym sprzymierzeńcem cellulitu jest sól, ponieważ to ona jest główną przyczyną tego, że ciało zatrzymuje nadmierne ilości wody. Zamiast soli warto więc włączyć do jadłospisu zdrowsze przyprawy, jak imbir, kolendrę, curry czy majeranek.
Wysoka zawartość soli cechuje nie tylko słone przekąski jak chipsy, ale i wszelkiego rodzaju gotowe dania z torebki, fast foody, sery, wędliny.
W miejsce soli należy za to włączyć pokarmy bogate w błonnik pokarmowy oraz przeciwutleniacze, ponieważ działają one na organizm oczyszczająco, dostarczając przy tym mnóstwo cennych składników odżywczych.
W diecie antycellulitowej nie może więc zabraknąć świeżych warzyw, ryb, kiełków, nasion, owoców, orzechów. Warto jeść dużo czosnku i cebuli, które są niezrównane jeśli chodzi o usuwanie toksyn i wzmacnianie organizmu od wewnątrz.
Kolejna ważna kwestia to właściwe nawadnianie.
Zwalczając cellulit wodny trzeba wypić w ciągu dnia co najmniej dwa litry płynów, przy czym nie powinny to być napoje gazowane czy bardzo słodkie soki, ale woda mineralna, herbata czerwona, herbata zielona, ziołowe napary.
Wpływ wody w organizmie na odchudzanie i nie tylko znajdziesz w innym naszym artykule ==>> Picie wody a odchudzanie
Ruch wrogiem cellulitu
Poza dietą, bardzo ważna w walce z cellulitem wodnym jest aktywność fizyczna. Dzięki temu usprawnia się przepływ krwi i limfy, co skutkuje efektywniejszym wydalaniem wody. Ciało w trakcie ruchu „rozbija” w pewnym sensie grudki tłuszczu, bo układ krążenia działa wydajniej, poza tym skóra staje się mocniejsza, bardziej napięta i mniej podatna na cellulit.
Ćwiczenia na cellulit wodny
- Najlepsze na pomarańczową skórkę będzie pływanie, pilates, joga czy spokojne ćwiczenia cardio, unikać za to należy ćwiczeń, które mocno obciążają układ krążenia, jak chociażby bieganie.
- Na pewno pomocne będą także masaże skóry, zwłaszcza te intensywne, które pobudzają krążenie. Masaże można wykonywać samodzielnie w domu, przy pomocy szorstkiej gąbki lub specjalne rękawicy, dodatkowo warto polewać skórę naprzemiennie ciepłą i zimną wodą, co stymuluje komórki do pracy.
- Są jeszcze specjalistyczne zabiegi, z których również warto skorzystać, w tym drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską, terapia elektroakustyczna.
Sprawdź Także: Najczęściej wybierany Krem na Zmarszczki
Preparaty pomagające w walce z pomarańczową skórką
Do walki z pomarańczową skórką należy też używać odpowiednich kosmetyków, o których pisałam powyżej Muszą to być preparaty ujędrniające skórę, na przykład peelingi z soli morskiej albo na bazie cukru, balsamy z wyciągiem z kawy czy specjalne maski, które zostawia się na skórze na całą noc.
Ważne jest przy tym, by skórę systematycznie oczyszczać, ponieważ tylko wtedy substancje aktywne z kosmetyków przenikną w głąb komórek.
Tabletki na cellulit wodny
Są jeszcze tabletki oraz suplementy diety przeznaczone do walki z cellulitem. Pomagają one w usuwaniu nadmiaru wody i przyspieszają naturalny metabolizm tłuszczów, dzięki czemu ciało szybciej się oczyszcza i lepiej gospodaruje energią dostarczoną w pożywieniu, a to utrudnia rozwój cellulitu wodnego.
Dodaj komentarz