.st0{fill:#FFFFFF;}

Skuteczna dieta => Którą dietę można uznać za Skuteczną ? 

Skuteczna dieta

Dieta, która nie przynosi rezultatu, nie ma większego sensu, jak jednak wybrać odpowiednią kurację spośród dziesiątek propozycji?

Jest to o tyle trudne, że wiele diet faktycznie prowadzi do utraty zbędnych kilogramów, jednak po zakończeniu diety bardzo szybko wraca się do dawnej wagi albo nawet tyje się jeszcze bardziej.

W innym artykule zostałą opisana dieta 1000 kalorii . Zresztą, niektóre diety są tak wymagające, że już samo wytrwanie do ich końca jest prawdziwym sukcesem, ale wcale nie musi to gwarantować wygranej walki z nadwagą.

Najlepsze I Najczęściej Wybierane Preparaty Na Odchudzanie

Jaka dieta jest skuteczna ?

Jak zatem określić skuteczność diety? Dla wielu osób najważniejsze będzie to, czy kuracja nie grozi efektem jo-jo. Można nawet schudnąć nieco mniej, ale jeśli efekt ten utrzyma się przez długi czas, będzie to miało większą wartość niż zgubienie dużej liczby kilogramów, ale na krótko.

Skuteczna dieta musi być trwała, bo nie każdy zostaje przy dietetycznym jadłospisie na kolejne miesiące. Oczywiście, bez zmiany pewnych nawyków żywieniowych się nie obejdzie, chodzi jednak o to, by nie skazywać się na męczące wyrzeczenia już na zawsze.

Prosta skuteczna dieta !!

Wybierając optymalną kurację trzeba zwrócić na czas trwania diety. Nie ma co liczyć na to, że kilkanaście kilo zniknie w przeciągu tygodnia czy dwóch. Duża nadwaga potrzebuje dużo czasu, zresztą zbyt szybkie chudnięcie jest bardzo zgubne dla naszego zdrowia.

Najczęściej też diety, które obiecują na przykład zgubienie 20 kilogramów w trakcie dwóch tygodni są kompletnie nieskuteczne i nie gwarantują trwałego rezultatu.

Nawet gdy uzyska się dużo niższą wagę, szanse na to, że uda się ją utrzymać bez uszczerbku na zdrowiu, są minimalne. Zasada jest taka, że im dłużej trwa jakaś kuracja, tym lepsze daje efekty. Organizm chudnie powoli, ale zachowuje te zmiany.

Optymalne są więc kuracje i diety odchudzające obiecujące zgubienie w ciągu miesiąca maksymalnie pięć do siedmiu kilo.

Dodatkowo, takie diety nie są zbyt wielkim obciążeniem dla organizmu i psychiki – trudno mówić o dobrym samopoczuciu, jeśli nieustannie trzeba sobie czegoś odmawiać i tylko narzucać kolejne wyzwania.

Dlaczego nie warto stosować głodówek ?

Wszystkie drakońskie kuracje są nieprzychylnie oceniane przez dietetyków. Głodówki powodują powiem, że ciało nie dostaje potrzebnych do normalnego funkcjonowania składników odżywczych, co odbija się nie tylko na kondycji fizycznej, ale i intelektualnej. Kluczem do sukcesu jest zatem wdrożenie nowych, zdrowych nawyków.

Przeczytaj także: Jak zacząć odchudzanie ?

Skuteczne odchudzanie dla leniwych

skuteczna dieta
Wystarczy spojrzeć na modne kuracje, na przykład dietę Dunkana, dietę Atkinsa czy dietę kopenhaską – żadna z nich nie uczy dobrych nawyków żywieniowych, a jedynie doprowadza organizm na skraj wyczerpania. Nic dziwnego więc, że po ich zakończeniu można być niemal pewnym efektu jo-jo, bo nie da się normalnie funkcjonować na tak skromnej dawce kalorii. Co więcej, przy wielu dietach wręcz odradza się wysiłek fizyczny, ponieważ ciało obciążone taką dietą nie byłoby w stanie zmusić swoich mięśni do pracy.

Skuteczność diet ze zdrowymi nawykami zywieniowymi

Tymczasem zdrowe nawyki żywieniowe działają zupełnie inaczej. Organizm po prostu zmienia sposób funkcjonowania, dlatego zgubione kilogramy już nie wracają, chyba że znowu wróci się do dawnych, niezdrowych obyczajów.

Wbrew pozorom zdrowy sposób odżywiania się nie jest wcale tak męczący i po pewnym czasie nabyte nawyki stają się tak oczywiste, że nie trzeba nawet sobie o nich przypominać.

Skuteczne odchudzanie tabletki opinie

Koniecznym uzupełnieniem zdrowej diety są tabletki na odchudzanie powinien także  być ruch. Ćwiczenia ładnie modelują sylwetkę i przyspieszają spalanie tłuszczu. Jeśli chodzi o tabletki odchudzające, to najlepiej sięgać po preparaty naturalne i w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Składniki tabletek muszą nie tylko przyspieszać metabolizm, ale również ograniczać łaknienie.

W najlepszych tabletkach stosuje się między innymi L-karnitynę, kofeinę, wyciąg z zielonej herbaty, gorzkiej pomarańczy albo guarany, jagody acai, cayenne.

Szybkie i skuteczne odchudzanie tabletki

Do najpopularniejszych i najskuteczniejszych tabletek należą piperinox , warto też sprawdzić african mango które zawierają duża ilość jagód acai. Zobacz poniżej listę najpopularniejszych tabletek na rynku.

Stosowanie tabletek na odchudzanie musi przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta, bo przedawkowanie nawet zdrowych preparatów może się skończyć bardzo nieprzyjemnie.

Ranking Tabletek Na Odchudzanie

#1 Miejsce
green barley plus

Green Barley Plus

Niepodważalny zwycięzca rankingu, najczęściej wybierany i najwyzej oceniany

#2 Miejsce
piperinox

Piperinox

Idealny na odchudzanie spalacz tłuszczu, który także jest jednym z najczęściej wybieranym i kupowanym produktem na odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej.

#3 Miejsce
probiosin plus

Pierwsze na rynku kapsułki które nie tylko pomogą ci w odchudzaniu ale także naprawią twoje jelita dzięki zawartości dobrych bakterii.

Większość tabletek odchudzających nie wymaga recepty od lekarza i w zasadzie przeciwwskazania ograniczają się do kobiet w ciąży i osób borykających się z nadciśnieniem.

Jeśli jednak ktoś ma jakieś wątpliwości, zawsze może udać się po poradę do dietetyka albo lekarza.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked

  1. Uważam, że skuteczną i bezpieczną dietą jest dieta pudełkowa, u mnie sprawdza się super 😉 Zamawiam z cateringu Łódzkie Pudełko, bo mają dobre ceny i pyszne, zdrowe jedzenie i do tego dobrego dietetyka 🙂 Po 3 miesiącach zrzuciłam już 7 kg 🙂

  2. Dla mnie najskuteczniejsza jest dieta pudełkowa, nie opiera sie na głodówkach, jesz zdrowo, 5 razy dziennie i waga powoli leci w dół.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}