.st0{fill:#FFFFFF;}

Picie Wody A Odchudzanie: Co Daje Picie Wody Ile Jej Pić ? 

Nie ma takiej diety odchudzającej, w której nie chodziłoby o ograniczenie liczby spożywanych kalorii. W zależności od rodzaju diety, może to być na przykład wykluczenie węglowodanów albo zastąpienie smażenia gotowaniem i eliminacją tłuszczów. Te ograniczenia nie odnoszą się jednak do wody.

Picie wody a odchudzanie

Niezależnie od kuracji, częste picie wody zawsze pomaga i wspiera odchudzanie. Woda to obok powietrza najcenniejsza substancja, jaką otrzymuje nasz organizm. Bez wody nie ma życia, dlatego lekarze nagminnie przypominają o tym, by w ciągu dnia wypić chociaż kilka szklanek tego płynu.

Woda powinna zastąpić wszelkie inne napoje, zwłaszcza te gazowane i z dużą ilością cukru. Woda nie ma żadnych kalorii, ale zachowuje ciało w dobrej kondycji i zdrowiu. Oczyszcza z toksyn, usprawnia przemianę materii i pracę jelit, nawilża skórę i dodaje energii.

Przeczytaj Także: Tabletki  Piperinox

Ile wody pić ?

picie wody a odchudzanie
Najzdrowsza jest woda niegazowana, z odpowiednią dawką minerałów. Każdy człowiek powinien w ciągu dnia wypijać minimum półtora litra czystej wody. Przy kuracjach odchudzających zaleca się wypijanie około 2,5 litra – ponieważ podczas diety spala się dużo tłuszczu, nerki potrzebują silniejszego filtrowania. Wody potrzebuje też nasza wątroba, usuwająca z krwiobiegu szkodliwe substancje.


Jak picie wody wspomaga odchudzanie ?

Innymi słowy, bez wody nie ma co liczyć na dobrą i szybką przemianę materii, podstawę w walce z nadwagą. Picie wody jest obowiązkowe przy każdej diecie. Im więcej się jej pije, tym więcej kilogramów udaje się pozbyć.

Dzieje się tak dlatego, że przy niedoborach płynów ciało zatrzymuje w sobie każdą kroplę, a to powoduje zwiększenie wagi i uczucie „puchnięcia”. Jeśli wody jest dużo, organizm szybciej się detoksykuje.

Co daje picie wody ?

    • Woda jest też konieczna przy uprawianiu sportu, gdy spalanie tłuszczu jest największe. Woda eliminuje poczucie zmęczenia i dodaje siły mięśniom – nie bez powodu sportowcy w każdej przerwie starają się uzupełnić płyny.
    • Według ostatnich badań, picie dużych ilości wody powoduje, że w trakcie odchudzania spala się aż o dziesięć procent więcej kalorii.
    • Od wody nie można przytyć, więc jeśli czujemy głód, wystarczy się napić, by choć na chwilę oszukać swój żołądek.
    • Woda bardzo skutecznie pełni rolę „wypełniacza” żołądka, dlatego warto wypić szklankę płynu przed posiłkiem, by zjeść mniej i nie czuć głodu po odejściu od stołu. A jak wiadomo, jeśli zje się mniej, to i nie ma od czego przytyć.

Jak jeszcze woda pomoże ci w odchudzaniu ?

Nie każdemu jednak czysta woda smakuje, więc pojawia się problem, jak zmusić się do wypicia półtora litra wody. Część osób myśli więc o tym, by zastąpić wodę czymś smaczniejszym, ale w takiej sytuacji nie ma już mowy o tak dobrych wynikach jak przy piciu samej wody.

Jaka woda jest najlepsza przy odchudzaniu?

Dietetycy zgodnie potwierdzają, że jedynie zwykła woda mineralna wspomaga proces odchudzania i oczyszczania organizmu, zaś inne płyny nie mają już takich właściwości. Jedynie zielona albo czerwona herbata mogą się okazać skuteczne w walce z nadwagą, ale tylko wtedy, gdy nie będzie się ich słodzić.

Natomiast wszelkie napoje smakowe psują cały efekt, bo są pełne cukru i sztucznych konserwantów. Nawet zwykła woda smakowa ma ponad 300 kalorii, a więc tyle, co jeden pączek.

Picie wody a tabletki odchudzające

Jeszcze więcej kalorii mają soki owocowe i gazowane napoje. Woda pomocna jest również przy stosowaniu tabletek odchudzających. Preparaty na odchudzanie najbardziej obciążają nerki i wątrobę, a te narządy da się oczyścić wyłącznie za pomocą czystej wody.

Jeśli więc chce się ochronić swój organizm przed niepożądanymi skutkami ubocznymi, trzeba się nauczyć pić wodę. Tabletki na odchudzanie są na tyle skuteczne w walce z nadwagą, że nie warto z nich rezygnować, a jeśli ktoś obawia się skutków ubocznych to powinien po prostu częściej sięgać po butelkę z wodą.

Najlepsze I Najczęściej Wybierane Preparaty Na Odchudzanie

Już dwa, trzy litry wody dziennie powodują, że ryzyko uszkodzenia nerek albo wątroby spada niemal do zera. Zapotrzebowanie na płyny wzrasta też latem, gdy przez wysokie temperatury ludzkie ciało poci się mocniej i traci dużo wody. Mówiąc krótko, wszystkie osoby chcące pozbyć się w zdrowy sposób nadmiaru wagi powinny zacząć pić wodę.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}