.st0{fill:#FFFFFF;}

Spalanie Tłuszczu Na Brzuchu Najskuteczniejsze Sposoby Na Brzuch 

Nadwaga nie zawsze oznacza problemy ze zdrowiem. Kilka kilogramów ponad normę to jeszcze żadna tragedia, a jedynie mniejsza satysfakcja z własnego wyglądu.

To, co rzeczywiście jest zagrożeniem dla zdrowia, to otyłość brzuszna. Każda fałdka odkładająca się w rejonach talii zwiększa ryzyko chorób tradycyjnie łączonych z otyłością, jak cukrzyca albo zawał serca.

Spalanie tłuszczu z brzucha- jak się go pozbyć?

Nieważne, że nasza waga nie odbiega znacząco od zalecanych parametrów. Jeśli cały nadmiar tłuszczu gromadzi się na brzuchu, możemy spodziewać się kłopotów zdrowotnych, i to poważniejszych, niż w przypadku większej nadwagi, za to rozłożonej równomiernie na całym ciele.

Najlepsze I Najczęściej Wybierane Preparaty Na Odchudzanie

Spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha

Kiedy należy się zaniepokoić? Barierą dla mężczyzn jest 102 cm w pasie, u kobiet talia nie powinna być szersza niż 88 cm. Niestety, to właśnie płaski brzuch jest największym wyzwaniem dla odchudzających się, co nie znaczy, że nie ma żadnych skutecznych sposobów niechciane „boczki” i „oponki”.

Unikaj wszystkiego, co słodzone


Cukier to bodaj najgorszy składnik naszego jedzenia. Trudno się przed nim uchronić, bo dodawany jest niemal do wszystkiego, również do żywności, która wcale nie kojarzy się nam ze słodkością. Za metabolizm cukru odpowiada wątroba, której moce przerobowe, choć duże, są jednak ograniczone.

Zbyt duże dostawy fruktozy są po prostu zamieniane w tłuszcz, dlatego objadając się słodyczami i wysoko przetworzoną żywnością szybko przybieramy na wadze. Większość tego tłuszczu odkłada się na brzuchu, a z czasem pojawiają się problemy z przemianą materii i właściwym poziomem cukru w organizmie.


Zdaniem dietetyków, najgorszy jest cukier w płynach, bo często nie mamy nawet świadomości, jak wielkie ilości tej substancji trafiają do naszego krwiobiegu z każdą szklanką słodkiego napoju. Wyeliminowanie słodzonych płynów to jeden z najważniejszych kroków na drodze do płaskiego brzucha.

zgub brzuch
 odżywczych by mieć siły na wykonywanie codziennych czynności. Trzeba tylko wiedzieć, co dostarcza właściwej liczby kalorii. Zastąpienie tuczących węglowodanów zdrowymi proteinami to niezwykle skuteczny sposób na redukcję wagi. Chude mięso, ryby, owoce morza zapewnią nam odpowiednią dawkę energii, ale nie zaszkodzą talii.

Nawet jedząc większe porcje, ale bogate w białko, nie musimy się obawiać o nadwagę. Obok mięsa, w codziennej diecie nie może zabraknąć też przetworów mlecznych, zwłaszcza naturalnych jogurtów i twarożku.

Liczne badania dowodzą, że włączenie większych ilości wartościowego białka do jadłospisu przyczynia się do redukcji otyłości brzusznej, pomaga też uniknąć efektu jo-jo po zakończeniu diety.


Chcesz schudnąć - ograniczaj węglowodany !!!

Posiłki z niewielką zawartością węglowodanów – trudno o skuteczniejszy sposób na odchudzenie brzucha. Co ciekawe, im mniej węglowodanów mamy w diecie, tym łatwiej przychodzi nam hamować swój apetyt i ograniczać liczbę kalorii. 

Spożywaj produkty z niską zawartością węglowodanów !

Z kolei potrawy niskowęglowodanowe zazwyczaj dają nam uczucie sytości na kilka godzin, do pory kolejnego posiłku. Produkty z niską zawartością węglowodanów, np. warzywa, możemy jeść do woli, znika więc problem zbyt skromnych porcji i pokusy sięgania po przekąski.

Ograniczając wyłącznie zawartość tłuszczu i liczbę kalorii będzie nam trudniej utrzymać niską wagę, ponieważ po zakończeniu diety prawdopodobnie wrócimy do starych zwyczajów żywieniowych.

Dieta inna niż dieta niskowęglowodanowa niekoniecznie też skupi się na najważniejszym obszarze, jakim jest brzuch, tylko spowoduje ogólną utratę masy ciała.

Przy małych dawkach węglowodanów nasze ciało będzie zmuszone szukać paliwa w komórkach tłuszczowych, a tych przy otyłości brzusznej najwięcej jest w okolicy talii. Dieta niskowęglowodanowa nie tylko odchudzi nasz brzuch, ale i poprawi ogólny stan zdrowia, zmniejszając ryzyko cukrzycy i chorób wątroby.

Pozbądź się tkanki tłuszczowej z błonnikiem

Optymalna waga jest ściśle powiązana z dobrą przemianą materii. Przy złym i nieregularnym odżywianiu nasze jelita często zawodzą, dlatego tak często zalecane są produkty zawierające duże ilości błonnika.

Błonnik przyspiesza trawienie i oczyszcza układ pokarmowy z toksyn i niepotrzebnych resztek, usprawnia także proces wchłaniania substancji odżywczych z innych pokarmów.Ale z błonnikiem należy uważać.

Nagłe zwiększenie jego dawki może wywołać dolegliwości żołądkowe, wskazane jest zatem stopniowe dodawanie błonnika do codziennego menu. Rozsądne dawkowanie błonnika ma jednak bez wątpienia dobroczynny wpływ na nasz organizm. 

Jak pokazują badania, zwiększenie porcji błonnika o 14 gram dziennie obniży zapotrzebowanie na kalorie o około 10 procent – błonnik szybko daje uczucie pełności w brzuchu, więc sami z siebie ograniczamy porcje.

W ciągu jednego miesiąca tylko dzięki błonnikowi możemy stracić około pół kg masy ciała. Niezmiernie ważne jest źródło błonnika. Zamiast suplementów, najlepsze będą warzywa strączkowe, niektóre owoce, pełne zboża. Po więcej wiedzy o błonniku sięgnij do kompedium wiedzy o błonniku pokarmowym

błonnik witalny

Dieta na spalanie tłuszczu z brzucha

To, co jemy, ma decydujący wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd. Niemal każdy ma tego świadomość, a jednak w praktyce często nie mamy bladego pojęcia o tym, jak wiele kalorii mają nasze dania oraz czy zapewniamy sobie każdego dnia wymaganą dawkę witamin i minerałów.

Wiele osób nie ma świadomości, co tak naprawdę decyduje o naszej wadze i dlatego nieprzemyślana próba odchudzenia się najpewniej spali na panewce.

Na co zwrócić uwagę podczas diety odchudzającej brzuch i boczki

Częstym błędem jest drastyczne ograniczanie ilości pożywienia, podczas gdy kluczowa jest nie tyle redukcja porcji, co zmiana zawartości talerza. Organizm źle znosi nagłą obniżkę kalorii i po kilku dniach tak bardzo zaczyna nam brakować energii, że zaczynamy jeść więcej niż zazwyczaj. Nie zwracamy też uwagi na drobne przekąski i napoje, wychodząc z założenia, że tylko główne posiłki mogą tuczyć.

A wystarczy, że jedzenie dań warzywnych połączymy z piciem dużych ilości słodzonych, tylko teoretycznie zdrowych soków owocowych i katastrofa gotowa – nie zgubimy brzucha, przekroczymy za do dopuszczalne dzienne dawki cukru.

Optymalizacja diety jest niezbędna, do tego jednak potrzebne będą nam szczegółowe notatki na temat wszystkiego co jemy i pijemy.

Nie musimy tego robić przez całą kurację odchudzającą. Wystarczy kilka dni, by zorientować się co do jakości swojej diety i liczby dostarczanych kalorii.

Należy określić, co dostarcza nam białka, co węglowodanów, a co tłuszczy i zmienić te proporcje na korzystniejsze. Warto skorzystać przy tym z praktycznych kalkulatorów kalorii, które wskażą nam dokładny rozkład substancji odżywczych w gotowych daniach, a nawet zasugerują zamianę niektórych składników na zdrowsze.

Dobre ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha

Otyłość brzuszną da się zredukować samą dietą, ale najlepsze efekty osiągniemy dodając do zdrowego żywienia

spalanie tłuszczu brzucha
codzienną porcję ruchu. Aktywność fizyczna jest niezbędna, jeśli chcemy żyć długie lata w zdrowiu. Sport możemy zacząć uprawiać w każdym wieku, wystarczy jedynie dostosować rodzaj aktywności do swoich upodobań i możliwości.

W przypadku „oponki” na brzuchu ćwiczenia fizyczne są bardzo wskazane, ponieważ utrata wagi często wiąże się z pogorszeniem jakości skóry. Kiedy skóra traci swoje tłuszczowe „wypełnienie”, robi się mniej elastyczna i może pokryć się mało estetyczną siateczką rozstępów. Ruch uelastycznia skórę, przywraca jej jędrność i pomaga zwalczyć cellulit.

O czym warto pamiętać

Ale trzeba pamiętać, że gubienie brzucha wymaga ćwiczeń ogólnorozwojowych, a nie tylko ruchu skupiającego się na jednej partii ciała. Robienie samych brzuszków nie da takich zadowalających efektów, o czym zdążyło się już przekonać wiele rozczarowanych osób.Zobacz melani B i jej ćwiczenia na płaski brzuch

Do gubienia wagi i walki z otyłością brzuszną odpowiednie są ćwiczenia aerobowe. To rodzaj treningu tlenowego, podczas którego pracują wszystkie grupy mięśni i oczywiście nie zapomnij o wodzie.

Ćwiczenia aerobowe są na tyle intensywne, że mobilizują mięśnie do szybszego metabolizmu i w konsekwencji prowadzą do spalania tłuszczu z brzucha i pozostałych partii ciała.

Ćwiczenia aerobowe to między innymi bieganie, jazda na rowerze, pływanie, bieganie na nartach, aerobik, jazda na rolkach/łyżwach, skakanka, nordic walking.

Spalanie tłuszczu z brzucha suplementy

Wybór czytelników

Szukasz najlepszego preparatu na odchudzanie ? green Barley Plus to zdecydowany lider na naszym i zagranicznym rynku

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}