.st0{fill:#FFFFFF;}

Zielona Kawa Na Odchudzanie Właściwości Działanie Efekty 


Zielona kawa na odchudzanie

Jednym z najbardziej popularnych preparatów odchudzających są tabletki z zielonej kawy. Tak naprawdę to sama zielona kawa nie jest żadną nowością, bo zna ją doskonale prawie każdy człowiek. To normalna kawa, tyle że nieprażona, co w pewien sposób zmienia jej właściwości.

Pochodzenie zielonej kawy

Wbrew przypuszczeniom, nie jest to jakaś nowo odkryta odmiana tej rośliny. Ziarna kawy, zanim będą się nadawać do picia, są parzone w wysokich temperaturach. Ten proces nadaje kawie specyficzny zapach i smak. Ale i zmienia jej skład chemiczny.

Nasza rekomendacja


green barley plus
  • 100% naturalny produkt
  • Najwyższa dawka ,młodego jęczmienia i garcinia cambogia
  • Rewelacyjne Opinie !!!
  • 90 dniowa gwarancja na produkt
  • Promocja dla naszych czytelników:

Część związków chemicznych pod wpływem ciepła znika, ale w ich miejsce pojawiają się nowe. Pod względem zawartości kofeiny kawa czarna i kawa zielona są prawie takie same. Podobnie jest w przypadku cennych antyoksydantów. Z wyjątkiem jednego – kwasu chlorogenowego.

Czy zielona kawa odchudza?

Przewaga zielonej nad tą czarną polega na większej zawartości kwasu chlorogenowego. W czarnej kawie go nie ma, bo rozpada się on pod wpływem wysokiej temperatury.

Ale już kawy prażone w niskich i średnich temperaturach kwas chlorogenowy mają w swoim składzie, choć faktycznie jest go tam mniej. Ta substancja to razem z kofeiną najbardziej aktywny składnik kawy. Wyróżnia się cechami przeciwutleniającymi i hipoglikemicznymi.

Kwas chlorogenowy i jego działanie

W kawie palonej kwasu jest niewiele, w kawie zielonej zachowują się jego większe ilości. To właśnie kwas

jak działa zielona kawa
chlorogenowy jest sprawcą szybszego spalania kalorii. Dokładnie działa to tak, że kwas chlorogenowy wchodzi w reakcje z kofeiną, organizm przyswaja mniej glukozy, a w tkankach odkłada się mniej tłuszczu. Skutek jest prosty do przewidzenia – ciało traci na masie, bo pozbywa się niepotrzebnych kalorii i zapasów tłuszczu.

Kwas chlorogenowy może być też skutecznym remedium w walce z niektórymi schorzeniami, nie jest to jednak jeszcze potwierdzone. Nie udało się też stwierdzić bez żadnych wątpliwości, że za szybszym chudnięciem stoi właśnie kwas chlorogenowy, a nie kofeina. Ta druga substancja jest bowiem od bardzo dawna znana jako związek przyspieszający trawienie, a większe stężenie kofeiny można znaleźć w palonej kawie.

Dodatkowe właściwości i atuty zielonej kawy

Zielona kawa potrafi też ochronić organizm przed działaniem wirusów i bakterii. Antyoksydanty to bardzo pożądane substancje, dlatego kwasowi chlorogenowemu zaczęto się przyglądać jeszcze uważniej.

Okazało się, że wyciąg z zielonej kawy może mieć właściwości odchudzające, bo do krwi dostaje się mniej glukozy. To zaś prowadzi do tego, że organizm nie tworzy zapasów węglowodanów i tłuszczów. Tkanka tłuszczowa spala się w szybszym tempie, co w konsekwencji prowadzi do utraty wagi.

Działanie kwasu chlorogenowego wspomaga kofeina, która działa pobudzająco na metabolizm. Jednak samej kofeiny w zielonych ziarnach jest niemal tyle samo co w jej prażonym odpowiedniku. Surowa, pomaga zgubić kilogramy, nie ma jednak pewności, że zrobi to na stałe.

Żadne wiarygodne badania nie potwierdzają jej pełnej skuteczności, a lekarze podkreślają, że jako suplement zielona kawa może przynieść efekt tylko w połączeniu ze zdrowym odżywianiem i ćwiczeniami fizycznymi.

Zielona kawa a efekty uboczne

Niestety, nie wiadomo też dokładnie, jakie skutki uboczne mogą powodować tabletki z owoców kawowca. Na opakowaniu często nie podaje się żadnych efektów ubocznych, co nie do końca jest prawdą.

Co gorsza, naukowcy jeszcze sami nie wiedzą, czy i w jaki sposób ziarna mogą nam zaszkodzić, jeśli będzie się ją przyjmować w wyższych stężeniach.

Wpływ kofeiny na organizm

Należy pamiętać że ,kofeina działa bardzo pobudzająco i nie każdy organizm dobrze reaguje na tą substancję. Po spożyciu tabletek można mieć zaburzenia świadomości, kłopoty z koncentracją i pamięcią, zaburzenia wzroku, zawroty głowy.

Nadmiar ziaren może też spowodować senność i poczucie słabości, bo organizm nie będzie miał wystarczająco wysokiego poziomu glukozy odpowiadającej za energię. Dlatego też tabletki zielonej kawy nie są dla każdego i warto pomyśleć o innych alternatywach jak choćby preparat odchudzający z owoców mangowca

Uwagi do przyjmowania tabletek zielonej kawy

W skrajnych przypadkach składniki kawowca mogą nawet być przyczyną zaburzeń rytmu serca, które mogą nawet zagrozić życiu. Tabletki z zielonej kawy należy natychmiast odstawić, jeśli pojawi się wysypka albo inne oznaki uczulenia. Za te skutki uboczne odpowiedzialne są substancje wchodzące w skład tabletek.

Kofeina w małej dawce pobudza, ale nawet niewielka ilość kofeiny u osób ze słabym sercem może być szkodliwa, o czym warto pamiętać zaczynając kurację.

Kwas chlorogenowy hamuje apetyt, ale gdy tabletki się skończą, organizm zacznie odczuwać takie samo łaknienie, co wcześniej, zatem waga prawdopodobnie wróci do stanu poprzedniego.

Jak pić i parzyć zieloną kawę ?

Tabletki z zielonej kawy, jeśli chce się schudnąć, należy łączyć z niskokalorycznym jadłospisem i ruchem. Kapsułki z ziaren kawowca są chętnie kupowane przez coraz więcej osób,

Pamiętaj jednak że same tabletki nie gwarantują stałej utraty wagi, po drugie, nie zostało udowodnione, że nie zostawiają żadnego śladu na zdrowiu. Zwłaszcza osoby z problemami zdrowotnymi powinny uważać na dobór suplementów diety, bo w rezultacie mogą sobie tylko bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Utrata wagi z tabletkami zielonej kawy

Według producentów, zielona kawa zapewnia szybką utratę wagi,badania udowadniają tą tezę, gdyż zostały

green coffe 5k gdzie kupić
przeprowadzone na reprezentatywnej próbie z dużą ilością pacjentów. Tabletki z zielonej kawy nie są lekarstwem, bo nie jest do ich kupna potrzebna recepta, co oznacza, że ich działanie nie jest tak silne, jak działanie farmaceutyków.

Zielone ziarna działają uzupełniająco, a więc pamiętać także trzeba o odpowiednim odżywianiu. U osób młodych i zdrowych kawowiec rzeczywiście mogłby przyspieszyć naturalne procesy i dodtkowe efekty mogliby uzyskać po wprowadzeniu niewielkich zmian do jadłospisu.

Z czego najczęsciej składają się tabletki zielonej kawy

Skład tabletek z zielonej kawy to ekstrakt z ziaren plus przeciwutleniacze. W tabletkach jest dość duże stężenie kofeiny i kwasu chlorogenowego, więc preparatu nie powinny stosować osoby cierpiące na nadciśnienie.. Kurację odchudzającą należy kontynuować przez dłuższy czas, najlepiej przez kilka miesięcy dla uzyskania najlepszych efektów.


Ranking Tabletek Na Odchudzanie

#1 Miejsce
green barley plus

Green Barley Plus

Niepodważalny zwycięzca rankingu, najczęściej wybierany i najwyzej oceniany, preparat na odchudzanie.

#2 Miejsce
piperinox

Piperinox

Idealny na odchudzanie spalacz tłuszczu, który także jest jednym z najczęściej wybieranym i kupowanym produktem na odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej.

#3 Miejsce
probiosin plus

Probiosin Plus

Pierwsze na rynku kapsułki które nie tylko pomogą ci w odchudzaniu ale także naprawią twoje jelita dzięki zawartości dobrych bakterii.

Jedyny naprawdę pewny sposób na schudnięcie to wysiłek fizyczny i zmiany w diecie, tabletki z zielonej kawy pomagają ten proces przyspieszyć. Na pewno jednak suplement ten nie wykona całej pracy za nas, o czym należy pamiętać. Ziarna można przyjmować także w postaci płynu, nie przypomina on jednak w niczym aromatyczną, czarną kawę, dlatego popularniejszym specyfikiem jest ekstrakt z kawy w pastylkach.

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked

  1. Jeśli chodzi i zdrowe wspomaganie odchudzania (dietki i ćwiczeń) to biorę zielony młody jęczmień.Co najważniejsze taka suplementacja jest bardzo zdrowa i efektywna, świetnie wspomaga organizm w walce z utratą zbędnych kilogramów 😀

  2. No na mnie to ta zielona kawa wrażenia nie zrobila, mialam tabletki ktore bralam systematycznie przez trzy miesiace a efekt to jakieś minus 5 kg co nie uważam za duzy sukce.Oczywiscie bralam tabletki codziennie tak jak nakazywano, nie wiem moze to takze wynikalo z mojego trybu życia że odchudzilam sie tylko tyle a nie wiecej. Normalnie zbytnio to sie nie ruszam, chyba że do sklepu :), no i jesli chodzi o jedzenie też sie nie katują, tak czy siak liczylam na lepsze efekty

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}